ZUŠ Přeštice

Výtvarný obor

MENU
Úvodní strana Hudební obor Výtvarný obor Taneční obor Pěvecké sbory Mažoretky Dechový orchestr Informace

O výtvarném oboru

Výtvarný obor mohou navštěvovat děti od 1. třídy ZŠ až po středoškoláky. Výuka probíhá jednou týdně v tříhodinové lekci (3 x 45 min), v odpoledních hodinách, ve skupinách maximálně 15 žáků.

Výuka je rozdělena do dvou studijních zaměření - plošná tvorba (kresba, malba, grafika, dekorativní činnost, částečně keramika) a keramika (plošná tvorba zahrnuje méně vyučovacích hodin).

Učební látka je seřazena podle obtížnosti technik a je v projektovém vyučování stále obnovována, aby děti zaujala a byla podnětem pro rozvoj jejich výtvarného myšlení, cítění, pro rozšíření jejich obzorů i estetických hodnot.

V jednotlivých předmětech se žáci seznamují s různými výtvarnými technikami a materiály, s výtvarnou problematikou a výtvarnou kulturou - prožitky, pozorování, vztahy, historie. Doplněním výuky je návštěva výstav, galerií i ateliérů současných umělců.

Cíle výuky:

Veřejnost se může s pracemi žáků VO seznámit na výstavě - květen - červen 2016 v Domě historie v Přešticích nebo na malých výstavách ve výlohách lékárny v Husovce, v KB, České spořitelně, Hodinářství Přeštice - Masarykovo nám., Prodejně textilu - Masarykovo nám., Dirty Harry Burgeru v Komenského ulici a na prostranství před MÚ Přeštice.

V roce 2007 zakoupila ZUŠ novou keramickou pec a to hlavně díky sponzorům z řad soukromých osob a firem. Všem, kdo nám na keramickou pec přispěli moc děkujeme (viz SPONZOŘI).

iZUŠ - informační systém základních uměleckých škol
Otevřít iZUŠ
On-line přihláška
Tel: 379 304 811
E-mail: info@zusprestice.cz
 
Základní umělecká škola Přeštice
Poděbradova 1027
334 01 Přeštice

Najdete nás na Facebooku


Zřizovatelem Základní umělecké školy Přeštice,
okres Plzeň jih, je Město Přeštice


Plzeňská filharmonie
je partnerem ZUŠ Přeštice

© 2005 - 2024 ZUŠ Přeštice, všechna práva vyhrazena

Foxprofi webdesign