ZUŠ Přeštice

Pěvecké sbory

MENU
Úvodní strana Hudební obor Výtvarný obor Taneční obor Pěvecké sbory Mažoretky Dechový orchestr Informace

Hlásek ZUŠ Přeštice

Dětský pěvecký sbor Hlásek ZUŠ Přeštice byl založen v roce 2004 na ZUŠ v Přešticích a navštěvují jej vybraní žáci všech oddělení hudebního oboru od 9 do 21 let. V současné době má 56 členů. Ve svém repertoáru máme lidové písně, spirituály, skladby starých mistrů, ale i současných skladatelů. Většinu repertoáru však tvoří písně českých folkařů a folkových skupin (V. Redl, P. Žalman Lohonka, Klíč, Fleret, Ginevra, Nezmaři, Spirituál kvintet, Javory, Čechomor a jiné) a tím se lišíme od "klasických" sborů. V písních, navíc, kromě kláves členové souboru hrají na zobcové flétny a příčnou flétnu, pedagogové ze ZUŠ Přeštice sbor doprovázejí na housle, klarinet, bicí nástroje, percuse a basovou kytaru. Hlásek úzce spolupracuje s příbramskou folkovou skupinou Ginevra, s níž často koncertuje.

Sbor koncertoval na mnoha místech naší republiky, ale i v zahraničí, a na koncertech si společně zazpíval např. s Anetou Langerovou, Jankem Ledeckým, Petrem Kolářem, Jaroslavem Uhlířem, Josefem Vágnerem nebo Jaroslavem Samsonem Lenkem, který se stal kmotrem druhého CD Hlásku, vydaného v roce 2009. První CD sbor vydal v roce 2006 a kmotrem byla skupina Ginevra.

Od roku 2008 má Hlásek i svůj přípravný sbor, Minihlásek, který navštěvují malí zpěváčci od 5 do 9 let. A právě Minihlásek a Hlásek natočili v srpnu 2014 své třetí CD, které bylo pokřtěno na desátém výročním koncertě Hlásku. Kmotrem byla opět skupina Ginevra, která zároveň vystoupila jako host koncertu. Od roku 2015 sbor spolupracuje s českobudějovickými Nezmary, kteří byli hosty 10. výročního koncertu Minihlásku v roce 2018, kde zároveň pokřtili nové „vánoční“ CD, které sbory natočily. Od roku 2018 Hlásek spolupracuje s realizačním týmem mezinárodního dětského filmového festivalu Juniorfest, kde v rámci různých slavnostních akcí sbor vystupuje na Státním hradě a zámku v Horšovském Týně. Zde sbor například vystupoval pro pana Václava Vorlíčka, Zdeňka Svěráka, Ondřeje Vetchého, Jaroslava Uhlíře, Václava Koptu, Ivanu Chýlkovou, Ivanu Andrlovou, Libuši Švormovou a další osobnosti z řad herců, hudebníků, režisérů, či dramaturgů. Sbormistrem Minihlásku a Hlásku je ředitel školy Miroslav Vacek, klavírní doprovod zajišťuje pan učitel Dušan Rada.

iZUŠ - informační systém základních uměleckých škol
Otevřít iZUŠ
On-line přihláška
Tel: 379 304 811
E-mail: info@zusprestice.cz
 
Základní umělecká škola Přeštice
Poděbradova 1027
334 01 Přeštice

Najdete nás na Facebooku


Zřizovatelem Základní umělecké školy Přeštice,
okres Plzeň jih, je Město Přeštice


Plzeňská filharmonie
je partnerem ZUŠ Přeštice

© 2005 - 2024 ZUŠ Přeštice, všechna práva vyhrazena

Foxprofi webdesign