Základní umělecká škola Přeštice

Hlásek ZUŠ Přeštice - soutěže a přehlídky

Úspěšná sezóna Hlásku ZUŠ Přeštice

Vloženo 17. 12. 2019, autor Bc. Miroslav Vacek

Dětský pěvecký sbor HLÁSEK ZUŠ Přeštice začíná svoji podzimní sezónu nácvikem nových písní na soustředění, které se letos konalo 28. – 30. srpna 2019. Zde nacvičoval nové písně na domluvené akce, které jej čekaly do konce kalendářního roku. První velkou akcí byl 15. výroční koncert, který se konal 20. 10. 2019 v KD v Příchovicích, kde vystoupil přípravný sbor MINIHLÁSEK, hlavní sbor HLÁSEK a sbor bývalých členů Hlásku. Tento koncert navštívilo skoro 500 posluchačů a „příchovický kulturák“ doslova praskal ve švech, když k tomu připočteme ještě přibližně 140 účinkujících.

Dalšími prestižními akcemi byla vystoupení na dětském filmovém festivalu Juniorfest na zámku v Horšovském Týně. 11. 11. jsme vystupovali pro pana Zdeňka Svěráka a 13. 11. pro pana Ondřeje Vetchého, kteří přebrali významné ocenění Zlatá rafička. Obou koncertů se zúčastnily i známé osobnosti z filmové a hudební oblasti: Libuše Švormová, Lucie Benešová, Jaroslav Uhlíř, Miloň Čepelka, Ladislav Smoček, Václav Kopta a další, kteří byli hosty obou hlavních protagonistů. Zpěváci z Hlásku se pánům Svěrákovi i Vetchému natolik líbili, že pro ně po koncertě udělali soukromou autogramiádu, ze které měly děti upřímnou radost. S vedením Juniorfestu jsme již domluveni na dalším účinkování v příštím roce, zatím je ale stále v jednání, kteří hosté se ho zúčastní tentokrát.

11. 12. měl v Přešticích pěvecký recitál známý zpěvák Petr Kolář, který si na svůj koncert Hlásek pozval jako hosta. Sbor sám zazpíval čtyři své písně a poté společně s Petrem, za velké podpory obecenstva, jeho dva známé hity: Jednou nebe zavolá a Ještě, že tě lásko mám.

17. 12. sbor absolvoval zájezd do Českého Krumlova, kde si zazpíval s dětskými sbory zdejší ZUŠky v Městském divadle a 18. 12. zpíval na poslední letošní akci Zpívání s Českým rozhlasem.

Po novém roce bude sbor nacvičovat opět nový repertoár na koncerty, které jej čekají. Přeji všem malým i velkým zpěváčkům z Minihlásku i Hlásku, ať jim to stále pěkně zpívá a s Vámi se budu těšit na viděnou na některém z dalších koncertů.

Bc. Miroslav Vacek, ředitel ZUŠ Přeštice

Zobrazit fotografii o-vetchy Zobrazit fotografii p-kolar Zobrazit fotografii z-sverak


HLÁSEK ZUŠ Přeštice slaví 15-té narozeniny

Vloženo 13. 09. 2019, autor Bc. Miroslav Vacek

Na podzim před patnácti lety měl svoji první zkoušku dětský pěvecký sbor HLÁSEK ZUŠ Přeštice a nácviku písní se tehdy zúčastnilo 21 dětí, které byly v tu dobu členy sboru. Protože byl o sborový zpěv v ZUŠ stále větší zájem, byl v roce 2008 založen i přípravný pěvecký sbor MINIHLÁSEK ZUŠ Přeštice. V letošním školním roce mají oba sbory dohromady okolo 100 členů. Za dobu své existence Hlásek zpíval přibližně na 150 koncertech a vystoupeních v České republice a dvakrát se představil i ve slovinském Kršku. Natočil celkem 4 CD, poslední, vánočně laděné, v loňském roce. Od roku 2006 spolupracuje s příbramskou skupinou Ginevra a na koncertech si zazpíval i s Anetou Langerovou, Jaroslavem Uhlířem, Jaroslavem Samsonem Lenkem, Jankem Ledeckým, Josefem Vágnerem nebo se známou folkovou legendou, skupinou Nezmaři. Letos na podzim se sbor představí na dvou koncertech v Horšovském Týně, v rámci Juniorfestu, kterých se zúčastní i známé osobnosti z řad herců a zpěváků, a kde si převezmou ocenění Zlatá rafička pánové Zdeněk Svěrák a Ondřej Vetchý. V době adventu nás čekají předvánoční koncerty v okolí Přeštic a velký Vánoční koncert v Českém Krumlově, kde vystoupíme společně se sbory zdejší ZUŠky.

Své narozeniny Hlásek oslaví koncertem, který se koná 20. října 2019 v 15.00 hodin v Kulturním domě v Příchovicích, na kterém kromě něho vystoupí i přípravný pěvecký sbor MINIHLÁSEK ZUŠ Přeštice a sbor složený z bývalých členů Hlásku. Všichni jste srdečně zváni!!!

Bc. Miroslav Vacek, ředitel ZUŠ

 
Fotografie z desátého výročního koncertu - společná píseň MINIHLÁSKU, HLÁSKU a GINEVRY:

Zobrazit fotografii hlasek_10_vyrocni koncert_2014


MINIHLÁSEK a HLÁSEK ZUŠ Přeštice pokřtí své nové CD

Vloženo 14. 11. 2018, autor Miroslav Vacek

Ve dnech 13. a 14. října tohoto roku natáčely dětské pěvecké sbory MINIHLÁSEK a HLÁSEK ZUŠ Přeštice již své čtvrté CD, tentokráte s vánoční tematikou. Na CD jsou nejen známé české a moravské koledy, ale i vánoční písně předních českých autorů a interpretů. CD budou sbory křtít na svém 14. výročním koncertě, který se bude konat 1. prosince 2018 od 16.00 hodin v přeštické Sokolovně, a kmotrem tohoto nosiče je známá českobudějovická folková skupina NEZMAŘI, se kterou oba sbory již několik let spolupracují. Na tomto koncertě zazní i několik písní, které si na novém CD můžete poslechnout, a v závěru zazní i společné písně v podání MINIHLÁSKU, HLÁSKU a NEZMARŮ. Dalším velkým vánočním koncertem, na kterém vystoupí HLÁSEK, je VÁNOČNÍ TOUR 2018 zpěváka Josefa Vágnera. Tento koncert se koná 19. prosince 2018 od 18.00 hodin rovněž v přeštické Sokolovně. Zde si můžete vyslechnout nejen písně v podání samotného zpěváka, či sboru, ale také několik písní společných, které sbor od září nacvičuje. Všichni jste srdečně zváni na oba koncerty, které Vám mohou zpříjemnit předvánoční náladu.

Bc. Miroslav Vacek, sbormistr

Na fotografii je společné vystoupení MINIHLÁSKU, HLÁSKU a NEZMARŮ v roce 2015.

Zobrazit fotografii nezmari


Křest nové kuchařky paní Miroslavy Kuntzmannové

Vloženo 06. 11. 2016, autor Bc. Miroslav Vacek

Dne 21. 11. 2016 proběhne v Českém rozhlase v Plzni křest nové kuchařky paní Miroslavy Kuntzmannové. Programu se mimo jiné zúčastní i Pěvecký ansámblový sbor ZUŠ Přeštice, pod vedením Miroslava Vacka.


Krajské kolo soutěže ZUŠ ve sborovém zpěvu

Vloženo 22. 03. 2016, autor Miroslav Vacek

V krajském kole soutěže ZUŠ ve sborovém zpěvu obsadil Komorní sbor HLÁSEK ZUŠ Přeštice STŘÍBRNÉ PÁSMO a Komorní sbor MINIHLÁSEK ZUŠ Přeštice dokonce pásmo ZLATÉ.

Všem dětem děkuji za vzornou reprezentaci školy a blahopřeji jim.

Bc. Miroslav Vacek, ředitel ZUŠ


Zpívání s Českým rozhlasem - 16. 12. 2015

Vloženo 19. 12. 2015, autor Bc. Miroslav Vacek


HLÁSEK ZUŠ Přeštice ve Slovinsku

Vloženo 04. 11. 2015, autor Bc. Miroslav Vacek

9. října 2015 v časných ranních hodinách odcestoval dětský pěvecký sbor HLÁSEK ZUŠ Přeštice na koncertní zájezd do slovinského Krška. Před zdejší hudební školu jsme dorazili před pátou hodinou odpoledne. Následovalo malé pohoštění pro děti i učitele z Přeštic a poté jsme byli pozváni na koncert, který si pro nás připravili slovinští žáci. Po koncertě byly naše děti ubytovány do rodin slovinských hostitelů. Druhý den ráno jsme všichni společně navštívili GEN energia v Kršku. Jde o moderní budovu, kterou vybudovala zdejší jaderná elektrárna. Zde se děti mohly zábavně-naučnou formou seznámit s různými způsoby výroby energie. Po obědě jsme se s našimi slovinskými hostiteli sešli ve zdejším kulturním domě, kde proběhla generální zkouška na večerní koncert. Na něm měl Hlásek svůj samostatný program v první části koncertu. Druhá část patřila velkému symfonickému orchestru hudební školy Krško, který zahrál dvě skladby, a poté již následovalo šest společných písní, které zazněly dohromady v provedení Hlásku a zdejšího orchestru. Tři písně byly české a tři slovinské. Koncert měl velký úspěch, dokonce i české velvyslanectví v Lublani se zajímalo o další podrobnosti spolupráce mezi našimi hudebními školami. V neděli ráno se naše děti rozloučily s rodinami, ve kterých byly ubytovány a odjeli jsme na prohlídku hradu Rajhenburg, kde pro nás byla připravena také ukázka výroby zdejší čokolády. Všechny děti si poté výrobu vyzkoušely sami a každý si svůj vlastní výrobek odnesl. Po obědě jsme se rozloučili se zástupci školy, kteří nás doprovázeli, a domluvili jsme se na další výměnné návštěvě, kterou plánujeme na duben 2016. A proč zrovna tento termín? Budeme mít totiž kulaté výročí – 10 let od naší první společné výměnné akce a navázání přátelství mezi hudebními školami v Kršku a v Přešticích. Na závěr bych chtěl poděkovat všem „sborákům“, za skvělé vystoupení a reprezentaci naší školy, města, ale i České republiky. Můj velký dík také patří všem pedagogům ZUŠ Přeštice, kteří se zájezdu zúčastnili, Kateřině Klailové, Janě Boškové, Dušanu Radovi a Antonínu Zimmelovi, dále pak naší skvělé tlumočnici Mirce Kuntzmannové a v neposlední řadě i našim řidičům, Mirkovi a Vaškovi, kteří nás v pořádku dovezli tam i zpět.

Bc. Miroslav Vacek, ředitel ZUŠ Přeštice

 

Další fotografie:
http://vakselj.si/zdruzeni-v-glasbi/

Videa:
Video 1
Video 2
Video 3
Video 4
Video 5
Video 6

 

Zobrazit fotografii dsc_0001a Zobrazit fotografii dsc_0001b Zobrazit fotografii dsc_0001c Zobrazit fotografii dsc_0002 Zobrazit fotografii dsc_0004 Zobrazit fotografii dsc_0026 Zobrazit fotografii dsc_0031 Zobrazit fotografii dsc_0032 Zobrazit fotografii dsc_0034 Zobrazit fotografii dsc_0036 Zobrazit fotografii dsc_0038 Zobrazit fotografii dsc_0040 Zobrazit fotografii dsc_0041 Zobrazit fotografii dsc_0042 Zobrazit fotografii dsc_0045 Zobrazit fotografii dsc_0052 Zobrazit fotografii dsc_0056 Zobrazit fotografii dsc_0059 Zobrazit fotografii dsc_0062 Zobrazit fotografii dsc_0064 Zobrazit fotografii dsc_0077 Zobrazit fotografii dsc_0078 Zobrazit fotografii dsc_0087 Zobrazit fotografii dsc_0091 Zobrazit fotografii dsc_0092 Zobrazit fotografii dsc_0098 Zobrazit fotografii dsc_0101 Zobrazit fotografii dsc_0105 Zobrazit fotografii dsc_0108 Zobrazit fotografii dsc_0122 Zobrazit fotografii dsc_0126 Zobrazit fotografii dsc_0128a Zobrazit fotografii dsc_0128b Zobrazit fotografii dsc_0128c Zobrazit fotografii dsc_0132 Zobrazit fotografii dsc_0134 Zobrazit fotografii dsc_0142a Zobrazit fotografii dsc_0142b Zobrazit fotografii dsc_0142c Zobrazit fotografii dsc_0142d Zobrazit fotografii dsc_0142e Zobrazit fotografii dsc_0150 Zobrazit fotografii dsc_0153 Zobrazit fotografii dsc_0156 Zobrazit fotografii dsc_0159 Zobrazit fotografii dsc_0160 Zobrazit fotografii dsc_0161 Zobrazit fotografii dsc_0162 Zobrazit fotografii dsc_0163 Zobrazit fotografii dsc_0164 Zobrazit fotografii dsc_0165 Zobrazit fotografii dsc_0166 Zobrazit fotografii dsc_0167 Zobrazit fotografii dsc_0168 Zobrazit fotografii dsc_0169 Zobrazit fotografii dsc_0170 Zobrazit fotografii dsc_0171 Zobrazit fotografii dsc_0172 Zobrazit fotografii dsc_0173 Zobrazit fotografii dsc_0174 Zobrazit fotografii dsc_0175 Zobrazit fotografii dsc_0176 Zobrazit fotografii dsc_0177 Zobrazit fotografii dsc_0178 Zobrazit fotografii dsc_0179 Zobrazit fotografii dsc_0180 Zobrazit fotografii dsc_0181 Zobrazit fotografii dsc_0182 Zobrazit fotografii dsc_0183 Zobrazit fotografii dsc_0184 Zobrazit fotografii dsc_0185 Zobrazit fotografii dsc_0186 Zobrazit fotografii dsc_0187 Zobrazit fotografii dsc_0188 Zobrazit fotografii dsc_0189 Zobrazit fotografii dsc_0190 Zobrazit fotografii dsc_0191 Zobrazit fotografii dsc_0192 Zobrazit fotografii dsc_0193 Zobrazit fotografii dsc_0194 Zobrazit fotografii dsc_0195 Zobrazit fotografii dsc_0196 Zobrazit fotografii dsc_0197


HLÁSEK ZUŠ Přeštice slaví desáté výročí

Vloženo 17. 09. 2014, autor Bc. Miroslav Vacek

V letošním školním roce uplyne právě 10 let od doby, kdy byl založen dětský pěvecký sbor HLÁSEK ZUŠ Přeštice. V počátcích tohoto souboru jej navštěvovalo okolo dvaceti dětí. Jejich počet stále rostl a tak byl v roce 2008 založen i přípravný dětský sbor MINIHLÁSEK. V současné době MINIHLÁSEK navštěvuje okolo 40 dětí a HLÁSEK má nyní 57 členů. Repertoár tvoří především písně známých českých folkařů a folkových skupin, ale i lidové písně, spirituály a „stará muzika“. Oba soubory za dobu své existence zpívaly přibližně na 150 koncertech a vystoupeních doma i v zahraničí. Od roku 2006 HLÁSEK spolupracuje s příbramskou folkovou skupinou Ginevra (www.ginevra.cz). Za dobu svého trvání natočil 3 CD a právě to poslední budeme křtít na našem desátém výročním koncertě 24. 10. 2014, který bude od 17.00 hod. v přeštické sokolovně. Na koncertě uslyšíte nejen přípravný sbor MINIHLÁSEK a hlavní sbor HLÁSEK, ale i naše dlouholeté kamarády a přátele, příbramskou Ginevru, která bude zároveň kmotrem našeho CD. Všichni jste srdečně zváni!

Bc. Miroslav Vacek
sbormistr


Hlásek a Minihlásek - Informace o zkouškách a natáčení CD

Vloženo 30. 06. 2014, autor Miroslav Vacek

Informace o zkouškách a natáčení CD naleznete v příloze.


Krajské kolo Celostátní soutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů

Vloženo 01. 04. 2011, autor Miroslav Vacek

V krajském kole Celostátní soutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů získal MINIHLÁSEK "stříbrné pásmo" a v konkurenci pěti sborů získal krásné druhé místo.


Počet nalezených záznamů: 22, zobrazeno 1 - 10
Přejít na stránku: (1) 2  3 

 

 

© 2005 - 2020 ZUŠ Přeštice & FoXprofi.com