Základní umělecká škola Přeštice

Aktuality

Banner iZUŠ        iZUŠ - informační systém základních uměleckých škol
 
On-line přihláška

PŘIJÍMACÍ TALENTOVÉ ZKOUŠKY DO ZUŠ Přeštice

Vážení rodiče,

přijímací talentové zkoušky do ZUŠ Přeštice budou v letošním roce probíhat takto:

OBOR HUDEBNÍ: 8. – 12. června 2020 (dopoledne i odpoledne).

OBOR VÝTVARNÝ: 8. – 11. června 2020 dopoledne od 9.00 hod. do 12.00 hod.
Pokud někomu tento časový termín nevyhovuje, je možné přinést vyučující výtvarného oboru práci, kterou dělalo Vaše dítě doma (malba, kresba, keramika apod.)

OBOR TANEČNÍ: 8. – 11. června 2020 (dopoledne i odpoledne).

VZHLEDEM K SOUČASNÉ SITUACI JE DŮLEŽITÉ, abyste si den a čas Vaší návštěvy telefonicky domluvili na tel.: 603185957. Dále je nutné s sebou přinést vyplněné a podepsané

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ, které je ke stažení ZDE

nebo je k vyzvednutí v kanceláři školy – Poděbradova 1027, Přeštice. Bez řádně vyplněného prohlášení nebude Vašim dětem umožněn vstup do budovy. S čestným prohlášením, prosím, doneste i vyplněnou a podepsanou přihlášku do ZUŠ, kterou též najdete na webových stránkách školy (online systém iZUŠ).

Veškeré další dotazy Vám zodpoví ředitel školy Bc. Miroslav Vacek na tel.: 603185957.

ZAHÁJENÍ VÝUKY

Vážení rodiče, milí žáci,

od 11. května 2020 je OPĚT ZAHÁJENA VÝUKA na Základní umělecké škole Přeštice. Jedná se o individuální výuku v hudebním oboru, dále hudební nauky a komorní soubory. Dále se jedná o výuku výtvarného a tanečního oboru. Výuka SBOROVÉHO ZPĚVU A ORCHESTRÁLNÍ HRY ZATÍM PROBÍHAT NEBUDE vzhledem k velkému množství žáků v těchto uskupeních a bude nadále vedena distanční formou. Veškerá výuka v budově školy je POUZE SE SOUHLASEM zákonných zástupců žáků. Žáci, kteří nebudou ani po tomto termínu navštěvovat výuku v budově ZUŠ, budou nadále vyučováni DISTANČNĚ. Nutností, pro zahájení docházky žáků je doručení ČESTNÉHO PROHLÁŠENÍ, před výukou první hodiny. Tento dokument je součástí MANUÁLU OCHRANY ZDRAVÍ A PROVOZU ZUŠ, který je pod článkem k nahlédnutí. Bez vyplněného a podepsaného čestného prohlášení, nebude žákům umožněn vstup do budovy školy. Veškeré dotazy směrujte na ředitele školy Miroslava Vacka na mobilní telefon: 603185957.

Ke stažení:
Manuál ochrany zdraví a provozu ZUŠ


Finále MČR v mažoretkovém sportu Přeštice 16. - 17. 6. 2007

Vloženo 04. 07. 2007, autor Miroslav Vacek

Výsledková listina:

Kadetky:
1. BABYDIXI KARVINÁ
2. TOM KROKODÝL OSTRAVA
3. MINIKALA HAVÍŘOV
4. MAJOLENKY JESENÍK
5. BOHEMIA III. PŘEŠTICE

Juniorky:
1. MINIDIXI KARVINÁ
2. TOM KROKODÝL OSTRAVA
3. MINIKALA HAVÍŘOV

Seniorky:
1. DIXI KARVINÁ
2. TOM KROKODÝL OSTRAVA
3. BLUDIČKY PŘEROV
4. MAŽORETKY NÁCHOD
5. BOHEMIA I. PŘEŠTICE

Složení poroty:
Mgr. RYSZARD KOZLOWSKI, POLSKO
MARCELA KUNČAROVÁ, ŠUMPERK
MARTA ŠTĚPÁNKOVÁ, PŘEROV
IVA POLÁKOVÁ, KARVINÁ


Finále MČR POM-POM Hustopeče - výsledky

Vloženo 30. 06. 2007, autor Miroslav Vacek

Přeštice reprezentovala skupina BOHEMIA I. - kategorie seniorky

Výsledky dle poroty:
1. Mažoretky Náchod
2. Rebelky Jeseník
3. Panenky Hranice
4. B.Flowers Hustopeče
5. BOHEMIA I. Přeštice
6. A -team Hradec Králové
6. Stardance Chomutov
8. Crazy Girls Jeseník
9. Blatenské mažoretky Blatná
10. Prezioso Blatná
11. ZIK ZAK Vratimov
12.Akcent Zábřeh
13. Neonky Moravská Nová Ves

Výsledky dle našeho mínění: měly jsme na víc!


Výtvarná soutěž na téma "Barevný svět"

Vloženo 10. 06. 2007, autor Miroslav Vacek

V mezinárodní výtvarné soutěži na téma "Barevný svět" získala Klára Netrvalová Cenu poroty a dle soutěžního řádu dostala nabídku na účast na výtvarné dílně, která je zaměřena na tvorbu předloh pro kalendář na rok 2008.

Srdečně blahopřejeme


Výtvarná soutěž "Požární ochrana očima dětí"

Vloženo 04. 06. 2007, autor Miroslav Vacek

V okresním kole výtvarné soutěže na téma "Požární ochrana očima dětí" zvítězila Klára Netrvalová, druhé místo obsadil Jindřich Fiala a na třetím místě skončil Adam Francouz.

Srdečně blahopřejeme.


Výtvarná soutěž "Hudba a já"

Vloženo 29. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

Ve výtvarné soutěži "Hudba a já", jejímž vyhlašovatelem je Český rozhlas Praha a Poštovní spořitelna, a do které bylo přihlášeno více jak 4000 prací, postoupil náš žák Adam Francouz do finále a jeho práce bude vystavena v Muzeu hlavního města Prahy.

Z kolektivů postoupily dvojice Eliška Radová, Eva Kladívková a Anna Mikulecká, Tereza Tykvartová.

Srdečně blahopřejeme.


Výtvarná soutěž "Jak čelit nedostatku vody"

Vloženo 29. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

Ve výtvarné soutěži "Jak čelit nedostatku vody" byly práce Elišky Konůpkové, Dominika Maška a Miroslavy Blechové nominovány jako tři nejhezčí obrázky v kraji.


Celostátní soutěž na témata "Řemeslo má zlaté dno" a "Na křídlech fantazie"

Vloženo 22. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

V celostátní soutěži na témata "Řemeslo má zlaté dno" a "Na křídlech fantazie", kam bylo zasláno 76 prací z celého Plzeňského kraje bylo vybráno 12 nejlepších prací. Z tohoto počtu získala naše ZUŠ 5 ocenění a to tito žáci: Jindřich Fiala, Anna Hrabíková, Karolina Sedláčková, Daniel Rout a Veronika Šípová.

Všem výhercům srdečně gratuluji
Miroslav Vacek


Výtvarná soutěž Vesmír očima dětí

Vloženo 22. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

V celostátní výtvarné soutěži "Vesmír očima dětí" obdržel Dominik Mašek "čestné uznání".

Srdečně gratulujeme


Lázeňská folková loděnice

Vloženo 22. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

I když předpovědi meteorologů nevěstily nic dobrého a Karlovy Vary jsou pověstné svým deštivým počasím, v pátek při přípravě festivalu nespadla ani kapka vody, naopak, sluníčko se na nás smálo skrz jarní listy kaštanů na pravém břehu Ohře u Chebského mostu. Raději jsme ale postavili stany, přece jenom co kdyby.

V sobotu ráno se diváci scházeli velmi pozvolně, ale modrá obloha vysloveně lákala k příjemnému posezení. Skupina Flashback z Plzně nasadila příjemný rytmus, na který navázala pražská skupina Jauvajs s irskými motivy ve svých písních. Kapela Bodlo z Chodova inklinovala spíše k bluegrassu, ale kapelník se přece jenom tomuto zařazení bránil a tvrdil, že jde čistě o "bodlovský" styl. Karlovarská skupina KV Expres připomněla songy ze zrušených tratí a po nich přebrala festivalovou štafetu Simona Klímová ve svém písničkářském koncertu. Folková kapela se svérázným názvem Kámen úrazu bavila svými melodickými písněmi diváky po další hodinu. Mladá hudební formace z Prahy s příznačným názvem Hromosvod naladila festival trochu tvrději, což vůbec nebylo na škodu. Jejich vypilovaná hudba duněla celým prostranstvím. V poklidném duchu se odehrálo vystoupení skupiny Bob a Bobci a i když Renda Kříž zpíval, že prší, bylo pořád slunečno. Při produkci Nových Brontosaurů ožily melodie zapadlé ve zpěvnících a i při vystoupení trampské legendy – Pacifiku si diváci zpívali známé skladby.

Večer zakončili Stráníci s Mírou Ošancem příjemným pásmem převzatých i vlastních písní. V sobotu nikdo neskončil mokrý, snad jenom ti, kteří se v doprovodném programu vydali na kajaku po hladině Ohře. Ti co vyzkoušeli raft, případně kanoe, mohli mít radost jak ze suché jízdy tak z příjemného dne.

Nedělní ráno i přes nepříznivé vyhlídky bylo jasné a od desíti hodin již nastoupila skupina BG4, kterou vystřídala místní Hotowoo. Návrat na naše festivaly zaznamenala dvojice Nestíháme a se svými romantickými písněmi byli příjemným zpestřením nedělního dne. Regress byla poslední skupina, která se utkala o postup na Folkovou Ohři a pak již zazněly neotřelé tóny Hradního Dua, které zvedaly lidi z lavic k tanci.

Zcela novým projektem bylo zařazení dětského pěveckého souboru ZUŠ Hlásek, pod vedením Mirka Vacka. Nejprve si děti zajezdily na raftu a potom zazpívali jak folkové, tak lidové písně. Na chvíli je na scéně vystřídala Ginevra, na kterou dorazili další natěšení diváci. V závěru svého koncertu zazpívala Ginevra pět písní s Hláskem a za bouřlivého potlesku přidali ještě dvě písničky.

Poslední kapelou byla skupina Ponožky pana Semtamťuka, která zvesela a vtipně dovedla festival k jejímu konci. Čtvrtý ročník Lázeňské folkové loděnice je za námi bez dešťů a krupobití. Celkem nás přišlo navštívit více jak tři sta diváků.


Výtvarná soutěž na téma "Můj kousek Země"

Vloženo 30. 04. 2007, autor Miroslav Vacek

V celostátní výtvarné soutěži na téma "Můj kousek Země" se umístil na 2. místě Adam FRANCOUZ.

Srdečně blahopřejeme.
Miroslav Vacek
ředitel ZUŠ


Počet nalezených záznamů: 236, zobrazeno 191 - 200
Přejít na stránku: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  (20) 21  22  23  24 

 

 

© 2005 - 2020 ZUŠ Přeštice & FoXprofi.com