Základní umělecká škola Přeštice

Aktuality

PREZENČNÍ VÝUKA OD 25. LISTOPADU

Vážení rodiče, milí žáci,

od 25. listopadu 2020 OPĚT PROBÍHÁ INDIVIDUÁLNÍ VÝUKA v HUDEBNÍM OBORU PREZENČNĚ (v hodině smí být jeden žák a jeden pedagogický pracovník). Pokud jsou v hodině dva žáci, budou Vás kontaktovat pedagogičtí pracovníci školy, kteří se s Vámi domluví na podrobnostech ohledně výuky.

V případě dotazů volejte na tel.: 603 185 957.

Bc. Miroslav Vacek
ředitel školy

Metodicky postup Covid 19 pro školy a rodiče

Ke stažení: Metodicky postup Covid 19 pro školy a rodiče


MŠMT - Manuál k provozu škol

Ke stažení: Manuál k provozu škol vzhledem ke Covid-19


Nová emailová adresa školy

Kontaktní emailová adresa ZUŠ Přeštice je nyní info@zusprestice.cz


Banner iZUŠ        iZUŠ - informační systém základních uměleckých škol
 
On-line přihláška

Hlásek ZUŠ Přeštice s Jaroslavem Uhlířem

Vloženo 04. 10. 2007, autor Miroslav Vacek

Letos v říjnu oslaví dětský pěvecký sbor HLÁSEK ZUŠ PŘEŠTICE 3. výročí od svého vzniku. Když jsme před třemi lety začínali, bylo ve sboru pouhých 20 zpěváčků, kteří zpívali jednohlasé písně a vystupovali jednou za dva až tři měsíce.

V současné době nás už je 45, ve svých písních používáme kromě doprovodu na klávesy i zobcové flétny, housle a percusse, zpíváme už čtyřhlasé písně a vystoupení máme dvě až čtyři do měsíce (v prosinci dokonce sedm). Za dobu svého trvání jsme absolvovali spoustu koncertů a vystoupení, zpívali jsme i na několika Benefičních koncertech, navázali jsme báječné přátelství s příbramskou skupinou Ginevra, se kterou často vystupujeme a natočili jsme svoje první CD. A právě skupina Ginevra byla naším hostem na našem loňském výročním koncertě. Na letošním výročním koncertě, který je 23. října v Kulturním zařízení v Přešticích a začíná v 17.00 vystoupí jako host známý skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř.

Začátek koncertu bude patřit Hlásku, který zazpívá čtyři nové písně, které nacvičil na letošním soustředění, poté vystoupí náš host se svým programem a závěr bude patřit našemu hostu i Hlásku dohromady. V jejich podání zazní známé písně, které jsou právě z dílny Jaroslava Uhlíře. Zveme srdečně všechny příznivce Hlásku i pana Uhlíře a nejen je na náš 3. výroční koncert. Budeme se na Vás těšit.

Miroslav Vacek
sbormistr


Úspěch Dechového orchestru ZUŠ na Vejvodově Zbraslavi

Vloženo 27. 09. 2007, autor Ladislav Chadt

Vejvodova Zbraslav je tradiční mezinárodní festival dechových orchestrů, kterého se pravidelně zúčastňuje i Dechový orchestr ZUŠ v Přešticích. Festival se letos konal již po dvanácté a to ve dnech 21. a 22. září. Účast kromě nás přijaly následující kapely: Choceňačka, Malá černá hudba Karviná, Labská kapela, ZIK-ZAK – Vratimov a ze zahraničních pak Blaskapelle Jantar (Švýcarsko), Kleine Blasmusik (SRN), Seniorenorchestr Hohenlohe (SRN) a St. Georgener Muzikanten (Rakousko).

Návštěvníci festivalu mohli na Zbraslavském náměstí navštívit dům, kde skladatel Jaromír Vejvoda (1902 – 1988) žil a působil. V něm je otevřena restaurace nesoucí název jeho slavné skladby "Škoda lásky". Uvnitř byl vybudován památník dokumentující život a dílo tohoto skladatele. V dolní části náměstí pak probíhal program festivalu – přehlídka dechových hudeb. Součástí programu festivalu je soutěž orchestrů, která se konala poblíž náměstí v Černém divadle Jiřího Srnce. Povinnou soutěžní skladbou byla pochodová píseň "Mladá řeka" (hudba Jaromír Vejvoda / text Ladislav Jacura, Jarka Mottl) v instrumentálním provedení. Porotu v mezinárodním zastoupení tvořili: Jan Slabák (předseda), Tomáš Stavěl, Klaus Rappl a skladatelův syn Jaromír Vejvoda (tajemník). Vystoupení orchestrů probíhalo nejen na náměstí ve Zbraslavi, ale i v jeho okolí. Vyvrcholením festivalu byl závěrečný společný koncert všech orchestrů dirigovaný skladatelovou vnučkou Monikou Vejvodovou – Štěrbákovou.

Přeštický dechový orchestr se i přes nemalou konkurenci kapel dokázal opět prosadit. V čele s dirigentem Dušanem Radou a za účasti sólistů – zpěváků Jana Šimůnka, Terezy Živné a Miroslava Vacka (ředitel ZUŠ), předvedl to nejlepší ze svého bohatého repertoáru. Srdce posluchačů si orchestr získal skladbou "Tulipány z Amsterodamu" v podání Jana Šimůnka, po níž následoval bouřlivý aplaus. A tak dostal náš orchestr od poroty dvě ocenění: cenu za umístění ve stříbrném pásmu a diváckou cenu pro nejsympatičtější orchestr. V takové konkurenci starších a vyzrálejších hudebních těles je toto ohodnocení příslibem do další práce s mladými muzikanty.

Dne 27. listopadu v KZ Přeštice si i vy můžete poslechnout, zazpívat a prožít krásný podvečer s tímto dechovým orchestrem ZUŠ. Hostem večera je Dechový orchestr ZUŠ Český Krumlov. Všichni jste srdečně zváni.

Ladislav Chadt
umělecký vedoucí a učitel ZUŠ v Přešticích


Finále MČR v mažoretkovém sportu Přeštice 16. - 17. 6. 2007

Vloženo 04. 07. 2007, autor Miroslav Vacek

Výsledková listina:

Kadetky:
1. BABYDIXI KARVINÁ
2. TOM KROKODÝL OSTRAVA
3. MINIKALA HAVÍŘOV
4. MAJOLENKY JESENÍK
5. BOHEMIA III. PŘEŠTICE

Juniorky:
1. MINIDIXI KARVINÁ
2. TOM KROKODÝL OSTRAVA
3. MINIKALA HAVÍŘOV

Seniorky:
1. DIXI KARVINÁ
2. TOM KROKODÝL OSTRAVA
3. BLUDIČKY PŘEROV
4. MAŽORETKY NÁCHOD
5. BOHEMIA I. PŘEŠTICE

Složení poroty:
Mgr. RYSZARD KOZLOWSKI, POLSKO
MARCELA KUNČAROVÁ, ŠUMPERK
MARTA ŠTĚPÁNKOVÁ, PŘEROV
IVA POLÁKOVÁ, KARVINÁ


Finále MČR POM-POM Hustopeče - výsledky

Vloženo 30. 06. 2007, autor Miroslav Vacek

Přeštice reprezentovala skupina BOHEMIA I. - kategorie seniorky

Výsledky dle poroty:
1. Mažoretky Náchod
2. Rebelky Jeseník
3. Panenky Hranice
4. B.Flowers Hustopeče
5. BOHEMIA I. Přeštice
6. A -team Hradec Králové
6. Stardance Chomutov
8. Crazy Girls Jeseník
9. Blatenské mažoretky Blatná
10. Prezioso Blatná
11. ZIK ZAK Vratimov
12.Akcent Zábřeh
13. Neonky Moravská Nová Ves

Výsledky dle našeho mínění: měly jsme na víc!


Výtvarná soutěž na téma "Barevný svět"

Vloženo 10. 06. 2007, autor Miroslav Vacek

V mezinárodní výtvarné soutěži na téma "Barevný svět" získala Klára Netrvalová Cenu poroty a dle soutěžního řádu dostala nabídku na účast na výtvarné dílně, která je zaměřena na tvorbu předloh pro kalendář na rok 2008.

Srdečně blahopřejeme


Výtvarná soutěž "Požární ochrana očima dětí"

Vloženo 04. 06. 2007, autor Miroslav Vacek

V okresním kole výtvarné soutěže na téma "Požární ochrana očima dětí" zvítězila Klára Netrvalová, druhé místo obsadil Jindřich Fiala a na třetím místě skončil Adam Francouz.

Srdečně blahopřejeme.


Výtvarná soutěž "Hudba a já"

Vloženo 29. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

Ve výtvarné soutěži "Hudba a já", jejímž vyhlašovatelem je Český rozhlas Praha a Poštovní spořitelna, a do které bylo přihlášeno více jak 4000 prací, postoupil náš žák Adam Francouz do finále a jeho práce bude vystavena v Muzeu hlavního města Prahy.

Z kolektivů postoupily dvojice Eliška Radová, Eva Kladívková a Anna Mikulecká, Tereza Tykvartová.

Srdečně blahopřejeme.


Výtvarná soutěž "Jak čelit nedostatku vody"

Vloženo 29. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

Ve výtvarné soutěži "Jak čelit nedostatku vody" byly práce Elišky Konůpkové, Dominika Maška a Miroslavy Blechové nominovány jako tři nejhezčí obrázky v kraji.


Celostátní soutěž na témata "Řemeslo má zlaté dno" a "Na křídlech fantazie"

Vloženo 22. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

V celostátní soutěži na témata "Řemeslo má zlaté dno" a "Na křídlech fantazie", kam bylo zasláno 76 prací z celého Plzeňského kraje bylo vybráno 12 nejlepších prací. Z tohoto počtu získala naše ZUŠ 5 ocenění a to tito žáci: Jindřich Fiala, Anna Hrabíková, Karolina Sedláčková, Daniel Rout a Veronika Šípová.

Všem výhercům srdečně gratuluji
Miroslav Vacek


Výtvarná soutěž Vesmír očima dětí

Vloženo 22. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

V celostátní výtvarné soutěži "Vesmír očima dětí" obdržel Dominik Mašek "čestné uznání".

Srdečně gratulujeme


Počet nalezených záznamů: 238, zobrazeno 191 - 200
Přejít na stránku: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  (20) 21  22  23  24 

 

 

© 2005 - 2020 ZUŠ Přeštice & FoXprofi.com