Základní umělecká škola Přeštice

Aktuality

Banner iZUŠ        iZUŠ - informační systém základních uměleckých škol
 
On-line přihláška

Výtvarná soutěž na téma "Barevný svět"

Vloženo 10. 06. 2007, autor Miroslav Vacek

V mezinárodní výtvarné soutěži na téma "Barevný svět" získala Klára Netrvalová Cenu poroty a dle soutěžního řádu dostala nabídku na účast na výtvarné dílně, která je zaměřena na tvorbu předloh pro kalendář na rok 2008.

Srdečně blahopřejeme


Výtvarná soutěž "Požární ochrana očima dětí"

Vloženo 04. 06. 2007, autor Miroslav Vacek

V okresním kole výtvarné soutěže na téma "Požární ochrana očima dětí" zvítězila Klára Netrvalová, druhé místo obsadil Jindřich Fiala a na třetím místě skončil Adam Francouz.

Srdečně blahopřejeme.


Výtvarná soutěž "Hudba a já"

Vloženo 29. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

Ve výtvarné soutěži "Hudba a já", jejímž vyhlašovatelem je Český rozhlas Praha a Poštovní spořitelna, a do které bylo přihlášeno více jak 4000 prací, postoupil náš žák Adam Francouz do finále a jeho práce bude vystavena v Muzeu hlavního města Prahy.

Z kolektivů postoupily dvojice Eliška Radová, Eva Kladívková a Anna Mikulecká, Tereza Tykvartová.

Srdečně blahopřejeme.


Výtvarná soutěž "Jak čelit nedostatku vody"

Vloženo 29. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

Ve výtvarné soutěži "Jak čelit nedostatku vody" byly práce Elišky Konůpkové, Dominika Maška a Miroslavy Blechové nominovány jako tři nejhezčí obrázky v kraji.


Celostátní soutěž na témata "Řemeslo má zlaté dno" a "Na křídlech fantazie"

Vloženo 22. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

V celostátní soutěži na témata "Řemeslo má zlaté dno" a "Na křídlech fantazie", kam bylo zasláno 76 prací z celého Plzeňského kraje bylo vybráno 12 nejlepších prací. Z tohoto počtu získala naše ZUŠ 5 ocenění a to tito žáci: Jindřich Fiala, Anna Hrabíková, Karolina Sedláčková, Daniel Rout a Veronika Šípová.

Všem výhercům srdečně gratuluji
Miroslav Vacek


Výtvarná soutěž Vesmír očima dětí

Vloženo 22. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

V celostátní výtvarné soutěži "Vesmír očima dětí" obdržel Dominik Mašek "čestné uznání".

Srdečně gratulujeme


Lázeňská folková loděnice

Vloženo 22. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

I když předpovědi meteorologů nevěstily nic dobrého a Karlovy Vary jsou pověstné svým deštivým počasím, v pátek při přípravě festivalu nespadla ani kapka vody, naopak, sluníčko se na nás smálo skrz jarní listy kaštanů na pravém břehu Ohře u Chebského mostu. Raději jsme ale postavili stany, přece jenom co kdyby.

V sobotu ráno se diváci scházeli velmi pozvolně, ale modrá obloha vysloveně lákala k příjemnému posezení. Skupina Flashback z Plzně nasadila příjemný rytmus, na který navázala pražská skupina Jauvajs s irskými motivy ve svých písních. Kapela Bodlo z Chodova inklinovala spíše k bluegrassu, ale kapelník se přece jenom tomuto zařazení bránil a tvrdil, že jde čistě o "bodlovský" styl. Karlovarská skupina KV Expres připomněla songy ze zrušených tratí a po nich přebrala festivalovou štafetu Simona Klímová ve svém písničkářském koncertu. Folková kapela se svérázným názvem Kámen úrazu bavila svými melodickými písněmi diváky po další hodinu. Mladá hudební formace z Prahy s příznačným názvem Hromosvod naladila festival trochu tvrději, což vůbec nebylo na škodu. Jejich vypilovaná hudba duněla celým prostranstvím. V poklidném duchu se odehrálo vystoupení skupiny Bob a Bobci a i když Renda Kříž zpíval, že prší, bylo pořád slunečno. Při produkci Nových Brontosaurů ožily melodie zapadlé ve zpěvnících a i při vystoupení trampské legendy – Pacifiku si diváci zpívali známé skladby.

Večer zakončili Stráníci s Mírou Ošancem příjemným pásmem převzatých i vlastních písní. V sobotu nikdo neskončil mokrý, snad jenom ti, kteří se v doprovodném programu vydali na kajaku po hladině Ohře. Ti co vyzkoušeli raft, případně kanoe, mohli mít radost jak ze suché jízdy tak z příjemného dne.

Nedělní ráno i přes nepříznivé vyhlídky bylo jasné a od desíti hodin již nastoupila skupina BG4, kterou vystřídala místní Hotowoo. Návrat na naše festivaly zaznamenala dvojice Nestíháme a se svými romantickými písněmi byli příjemným zpestřením nedělního dne. Regress byla poslední skupina, která se utkala o postup na Folkovou Ohři a pak již zazněly neotřelé tóny Hradního Dua, které zvedaly lidi z lavic k tanci.

Zcela novým projektem bylo zařazení dětského pěveckého souboru ZUŠ Hlásek, pod vedením Mirka Vacka. Nejprve si děti zajezdily na raftu a potom zazpívali jak folkové, tak lidové písně. Na chvíli je na scéně vystřídala Ginevra, na kterou dorazili další natěšení diváci. V závěru svého koncertu zazpívala Ginevra pět písní s Hláskem a za bouřlivého potlesku přidali ještě dvě písničky.

Poslední kapelou byla skupina Ponožky pana Semtamťuka, která zvesela a vtipně dovedla festival k jejímu konci. Čtvrtý ročník Lázeňské folkové loděnice je za námi bez dešťů a krupobití. Celkem nás přišlo navštívit více jak tři sta diváků.


Výtvarná soutěž na téma "Můj kousek Země"

Vloženo 30. 04. 2007, autor Miroslav Vacek

V celostátní výtvarné soutěži na téma "Můj kousek Země" se umístil na 2. místě Adam FRANCOUZ.

Srdečně blahopřejeme.
Miroslav Vacek
ředitel ZUŠ


ZUŠ Přeštice přivítá orchestr ze Slovinska

Vloženo 17. 04. 2007, autor Miroslav Vacek

V loňském roce jsme navázali bližší kontakt s Hudební školou v Kršku ve Slovinsku a po několika dopisech proběhla i osobní návštěva zástupců slovinské školy u nás v Přešticích a poté i zástupců naší školy v Kršku. Obě školy by velmi rády pokračovaly v další spolupráci, která by se týkala hlavně koncertních aktivit a při naší návštěvě v Kršku jsme předběžně domlouvali i první návštěvu žáků obou škol. Děti z Hudební školy z Krška a to Dětský dechový orchestr v počtu 38 dětí by k nám měly přijet 14. května 2007, společně se svými pedagogy a také se zástupci Města Krško, a naše děti – Dětský pěvecký sbor Hlásek ZUŠ Přeštice by odjely spolu se svými učiteli, zástupci Města Přeštice a doprovodem do Slovinska v září nebo v říjnu téhož roku.

Po přivítání Slovinců v Přešticích by byly děti z Krška ubytováni do rodin našich dětí a pro dospělé bude připravena večeře na přivítanou, při které by se upřesnily veškeré detaily pobytu Slovinců u nás. Druhý den dopoledne navštíví naši hosté plzeňskou Zoologickou zahradu a Dinopark. Poté se vrátí zpět do Přeštic, kde poobědvají a po obědě si prohlédnou novou Základní školu Na Jordáně. Po této prohlídce bude následovat generální zkouška na večerní Koncert maminkám, kde spolu s Dětských dechovým orchestrem Hudební školy Krško vystoupí i dětský pěvecký sbor Hlásek ZUŠ Přeštice. Po koncertě bude následovat večeře v rodinách hostitelů a po ní rozlučkový večírek pro děti i dospělé obou souborů, spojený s diskotékou. Ráno následujícího dne se spolu děti i dospělí rozloučí, naši hosté ještě v Přešticích navštíví Dům historie a kostel Nanebevzetí Panny Marie a poté vyrazí pomalu zpět k domovu. Během této cesty ještě navštíví zámek Kozel a po této prohlídce se již definitivně začnou navracet do Slovinska.


Soutěž Konzervatoře Plzeň - sólový zpěv

Vloženo 15. 04. 2007, autor Miroslav Vacek

V soutěži Konzervatoře Plzeň v sólovém zpěvu obsadila Kateřina Kapounová 3. místo.

Srdečně blahopřejeme!!!


Počet nalezených záznamů: 234, zobrazeno 191 - 200
Přejít na stránku: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  (20) 21  22  23  24 

 

 

© 2005 - 2020 ZUŠ Přeštice & FoXprofi.com