Základní umělecká škola Přeštice

Aktuality

Banner iZUŠ        iZUŠ - informační systém základních uměleckých škol
 
On-line přihláška

Mezinárodní hudební festival 28. Haydnovy hudební slavnosti

Podrobné informace o festivalu ke stažení - ZDE

Stránky festivalu: www.haydn-festival.eu


Hezké prázdniny

Všem žákům, rodičům a zaměstnancům přejeme krásné slunečné prázdniny a příjemně strávenou dovolenou!


Úspěch Dechového orchestru ZUŠ na Vejvodově Zbraslavi

Vloženo 27. 09. 2007, autor Ladislav Chadt

Vejvodova Zbraslav je tradiční mezinárodní festival dechových orchestrů, kterého se pravidelně zúčastňuje i Dechový orchestr ZUŠ v Přešticích. Festival se letos konal již po dvanácté a to ve dnech 21. a 22. září. Účast kromě nás přijaly následující kapely: Choceňačka, Malá černá hudba Karviná, Labská kapela, ZIK-ZAK – Vratimov a ze zahraničních pak Blaskapelle Jantar (Švýcarsko), Kleine Blasmusik (SRN), Seniorenorchestr Hohenlohe (SRN) a St. Georgener Muzikanten (Rakousko).

Návštěvníci festivalu mohli na Zbraslavském náměstí navštívit dům, kde skladatel Jaromír Vejvoda (1902 – 1988) žil a působil. V něm je otevřena restaurace nesoucí název jeho slavné skladby "Škoda lásky". Uvnitř byl vybudován památník dokumentující život a dílo tohoto skladatele. V dolní části náměstí pak probíhal program festivalu – přehlídka dechových hudeb. Součástí programu festivalu je soutěž orchestrů, která se konala poblíž náměstí v Černém divadle Jiřího Srnce. Povinnou soutěžní skladbou byla pochodová píseň "Mladá řeka" (hudba Jaromír Vejvoda / text Ladislav Jacura, Jarka Mottl) v instrumentálním provedení. Porotu v mezinárodním zastoupení tvořili: Jan Slabák (předseda), Tomáš Stavěl, Klaus Rappl a skladatelův syn Jaromír Vejvoda (tajemník). Vystoupení orchestrů probíhalo nejen na náměstí ve Zbraslavi, ale i v jeho okolí. Vyvrcholením festivalu byl závěrečný společný koncert všech orchestrů dirigovaný skladatelovou vnučkou Monikou Vejvodovou – Štěrbákovou.

Přeštický dechový orchestr se i přes nemalou konkurenci kapel dokázal opět prosadit. V čele s dirigentem Dušanem Radou a za účasti sólistů – zpěváků Jana Šimůnka, Terezy Živné a Miroslava Vacka (ředitel ZUŠ), předvedl to nejlepší ze svého bohatého repertoáru. Srdce posluchačů si orchestr získal skladbou "Tulipány z Amsterodamu" v podání Jana Šimůnka, po níž následoval bouřlivý aplaus. A tak dostal náš orchestr od poroty dvě ocenění: cenu za umístění ve stříbrném pásmu a diváckou cenu pro nejsympatičtější orchestr. V takové konkurenci starších a vyzrálejších hudebních těles je toto ohodnocení příslibem do další práce s mladými muzikanty.

Dne 27. listopadu v KZ Přeštice si i vy můžete poslechnout, zazpívat a prožít krásný podvečer s tímto dechovým orchestrem ZUŠ. Hostem večera je Dechový orchestr ZUŠ Český Krumlov. Všichni jste srdečně zváni.

Ladislav Chadt
umělecký vedoucí a učitel ZUŠ v Přešticích


Finále MČR v mažoretkovém sportu Přeštice 16. - 17. 6. 2007

Vloženo 04. 07. 2007, autor Miroslav Vacek

Výsledková listina:

Kadetky:
1. BABYDIXI KARVINÁ
2. TOM KROKODÝL OSTRAVA
3. MINIKALA HAVÍŘOV
4. MAJOLENKY JESENÍK
5. BOHEMIA III. PŘEŠTICE

Juniorky:
1. MINIDIXI KARVINÁ
2. TOM KROKODÝL OSTRAVA
3. MINIKALA HAVÍŘOV

Seniorky:
1. DIXI KARVINÁ
2. TOM KROKODÝL OSTRAVA
3. BLUDIČKY PŘEROV
4. MAŽORETKY NÁCHOD
5. BOHEMIA I. PŘEŠTICE

Složení poroty:
Mgr. RYSZARD KOZLOWSKI, POLSKO
MARCELA KUNČAROVÁ, ŠUMPERK
MARTA ŠTĚPÁNKOVÁ, PŘEROV
IVA POLÁKOVÁ, KARVINÁ


Finále MČR POM-POM Hustopeče - výsledky

Vloženo 30. 06. 2007, autor Miroslav Vacek

Přeštice reprezentovala skupina BOHEMIA I. - kategorie seniorky

Výsledky dle poroty:
1. Mažoretky Náchod
2. Rebelky Jeseník
3. Panenky Hranice
4. B.Flowers Hustopeče
5. BOHEMIA I. Přeštice
6. A -team Hradec Králové
6. Stardance Chomutov
8. Crazy Girls Jeseník
9. Blatenské mažoretky Blatná
10. Prezioso Blatná
11. ZIK ZAK Vratimov
12.Akcent Zábřeh
13. Neonky Moravská Nová Ves

Výsledky dle našeho mínění: měly jsme na víc!


Výtvarná soutěž na téma "Barevný svět"

Vloženo 10. 06. 2007, autor Miroslav Vacek

V mezinárodní výtvarné soutěži na téma "Barevný svět" získala Klára Netrvalová Cenu poroty a dle soutěžního řádu dostala nabídku na účast na výtvarné dílně, která je zaměřena na tvorbu předloh pro kalendář na rok 2008.

Srdečně blahopřejeme


Výtvarná soutěž "Požární ochrana očima dětí"

Vloženo 04. 06. 2007, autor Miroslav Vacek

V okresním kole výtvarné soutěže na téma "Požární ochrana očima dětí" zvítězila Klára Netrvalová, druhé místo obsadil Jindřich Fiala a na třetím místě skončil Adam Francouz.

Srdečně blahopřejeme.


Výtvarná soutěž "Hudba a já"

Vloženo 29. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

Ve výtvarné soutěži "Hudba a já", jejímž vyhlašovatelem je Český rozhlas Praha a Poštovní spořitelna, a do které bylo přihlášeno více jak 4000 prací, postoupil náš žák Adam Francouz do finále a jeho práce bude vystavena v Muzeu hlavního města Prahy.

Z kolektivů postoupily dvojice Eliška Radová, Eva Kladívková a Anna Mikulecká, Tereza Tykvartová.

Srdečně blahopřejeme.


Výtvarná soutěž "Jak čelit nedostatku vody"

Vloženo 29. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

Ve výtvarné soutěži "Jak čelit nedostatku vody" byly práce Elišky Konůpkové, Dominika Maška a Miroslavy Blechové nominovány jako tři nejhezčí obrázky v kraji.


Celostátní soutěž na témata "Řemeslo má zlaté dno" a "Na křídlech fantazie"

Vloženo 22. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

V celostátní soutěži na témata "Řemeslo má zlaté dno" a "Na křídlech fantazie", kam bylo zasláno 76 prací z celého Plzeňského kraje bylo vybráno 12 nejlepších prací. Z tohoto počtu získala naše ZUŠ 5 ocenění a to tito žáci: Jindřich Fiala, Anna Hrabíková, Karolina Sedláčková, Daniel Rout a Veronika Šípová.

Všem výhercům srdečně gratuluji
Miroslav Vacek


Výtvarná soutěž Vesmír očima dětí

Vloženo 22. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

V celostátní výtvarné soutěži "Vesmír očima dětí" obdržel Dominik Mašek "čestné uznání".

Srdečně gratulujeme


Lázeňská folková loděnice

Vloženo 22. 05. 2007, autor Miroslav Vacek

I když předpovědi meteorologů nevěstily nic dobrého a Karlovy Vary jsou pověstné svým deštivým počasím, v pátek při přípravě festivalu nespadla ani kapka vody, naopak, sluníčko se na nás smálo skrz jarní listy kaštanů na pravém břehu Ohře u Chebského mostu. Raději jsme ale postavili stany, přece jenom co kdyby.

V sobotu ráno se diváci scházeli velmi pozvolně, ale modrá obloha vysloveně lákala k příjemnému posezení. Skupina Flashback z Plzně nasadila příjemný rytmus, na který navázala pražská skupina Jauvajs s irskými motivy ve svých písních. Kapela Bodlo z Chodova inklinovala spíše k bluegrassu, ale kapelník se přece jenom tomuto zařazení bránil a tvrdil, že jde čistě o "bodlovský" styl. Karlovarská skupina KV Expres připomněla songy ze zrušených tratí a po nich přebrala festivalovou štafetu Simona Klímová ve svém písničkářském koncertu. Folková kapela se svérázným názvem Kámen úrazu bavila svými melodickými písněmi diváky po další hodinu. Mladá hudební formace z Prahy s příznačným názvem Hromosvod naladila festival trochu tvrději, což vůbec nebylo na škodu. Jejich vypilovaná hudba duněla celým prostranstvím. V poklidném duchu se odehrálo vystoupení skupiny Bob a Bobci a i když Renda Kříž zpíval, že prší, bylo pořád slunečno. Při produkci Nových Brontosaurů ožily melodie zapadlé ve zpěvnících a i při vystoupení trampské legendy – Pacifiku si diváci zpívali známé skladby.

Večer zakončili Stráníci s Mírou Ošancem příjemným pásmem převzatých i vlastních písní. V sobotu nikdo neskončil mokrý, snad jenom ti, kteří se v doprovodném programu vydali na kajaku po hladině Ohře. Ti co vyzkoušeli raft, případně kanoe, mohli mít radost jak ze suché jízdy tak z příjemného dne.

Nedělní ráno i přes nepříznivé vyhlídky bylo jasné a od desíti hodin již nastoupila skupina BG4, kterou vystřídala místní Hotowoo. Návrat na naše festivaly zaznamenala dvojice Nestíháme a se svými romantickými písněmi byli příjemným zpestřením nedělního dne. Regress byla poslední skupina, která se utkala o postup na Folkovou Ohři a pak již zazněly neotřelé tóny Hradního Dua, které zvedaly lidi z lavic k tanci.

Zcela novým projektem bylo zařazení dětského pěveckého souboru ZUŠ Hlásek, pod vedením Mirka Vacka. Nejprve si děti zajezdily na raftu a potom zazpívali jak folkové, tak lidové písně. Na chvíli je na scéně vystřídala Ginevra, na kterou dorazili další natěšení diváci. V závěru svého koncertu zazpívala Ginevra pět písní s Hláskem a za bouřlivého potlesku přidali ještě dvě písničky.

Poslední kapelou byla skupina Ponožky pana Semtamťuka, která zvesela a vtipně dovedla festival k jejímu konci. Čtvrtý ročník Lázeňské folkové loděnice je za námi bez dešťů a krupobití. Celkem nás přišlo navštívit více jak tři sta diváků.


Počet nalezených záznamů: 237, zobrazeno 191 - 200
Přejít na stránku: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  (20) 21  22  23  24 

 

 

© 2005 - 2020 ZUŠ Přeštice & FoXprofi.com